FREE 84.99
~ ENGLISH with FILMS – Filmlerle İngilizce Geliştirme Kursu

ENGLISH with FILMS – Filmlerle İngilizce Geliştirme Kursu

Requirements

  • En az A1 düzeyinde İngilizce bilgisi gerekmektedir.
  • Kursu izleyebilmeniz için, internet bağlantısına ve bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gibi bir elektronik aygıta gereksiniminiz olacak.
  • Ek olarak, kurs boyunca, gerektiğinde not alabilmeniz için yanınızda bir defter ve kalem bulundurmanızda yarar var.
  • Ayrıca, kursu kulaklıkla dinlemenizin, söylenişleri daha net olarak anlamanıza katkı sağlayacağını da unutmayın.

Description

Merhaba,

Bu kurs THE GRASS IS GREENER (Çimen Daha Yeşil) adlı filmin İngilizce öğrenimine uyarlanması ve İngilizcenizin hızla gelişmesini sağlayacak biçimde düzenlenmesi ile oluşturulmuştur.

Hiç kuşkusuz, bir yabancı dil öğrenmenin en önemli aşamaları DİNLEME (Listening), ANLAMA (Comprehension) ve KONUŞMA (Speaking) becerilerini geliştirmektir. Bu becerileri geliştirmenin ana yolu da, o dili yeteri kadar dinlemekten, izlemekten ve dinledikleriniz ile izlediğiniz olaylar arasında bağlantı kurabilmekten geçer.

Küçük bir çocuğun ana dilini nasıl öğrendiğini unutmayalım: Çocuk önce dinler; sonra tanık olduğu olay ve durumlar ile dinledikleri arasında bağlantı kurar; yani anlamaya ve aynı zamanda duyduklarını tekrarlamaya başlar… Ve kısa süre içinde kendi özgün anlatımını oluşturarak konuşma aşamasına geçer. Bu süreç, elbette ki, yabancı bir dil öğrenmekte olan kişiler için tam olarak aynı değildir. Ancak sonuçta ister ana dil, isterse yeni bir yabancı dil öğrenimi olsun, işin özü pek değişmez. Süreç yaklaşık olarak şöyle işler:

1) DİNLEYEREK, İZLEYEREK VE GÖZLEMLEYEREK ANLAMAK

2) Duyduklarınızı ve bildiklerinizi TEKRARLAMAK (Bu arada, şunu belirtmekte yarar var: “Anlamak” her zaman “öğrenmek” anlamına gelmez. “Öğrenmek” için “tekrar” gereklidir. Dinlediğiniz tümceleri, verilen sözcükleri ya da dilbilgisi açıklamalarını, her fırsat bulduğunuzda, tekrar ederek pekiştirmeyi unutmayın.)

3) Kendi özgün anlatımınız ile KONUŞMAYA BAŞLAMAK

Özgün dili İngilizce olan filmler genellikle çok yoğun İngilizce bilgisi içerir: Tek bir filmde bile, komediden maceraya, günlük yaşamdan romantizme, psikolojiden siyasete, aklınıza gelecek hemen her alandan çeşitli konuşmaları ana dili İngilizce olan kişilerden dinleme ve görüntüleri izleme olanağı elde edersiniz.

Bir ya da birkaç filmde, başka kaynaklara başvurmaya gerek kalmadan yüzlerce dilbilgisi yapısını, yüzlerce deyimi, binlerce sözcüğü, tam yerinde ve doğru biçimde, düzgün bir telaffuzla öğrenebilirsiniz.

Filmlerin hem işitsel hem de görsel kaynak olmaları, dil öğrenme hızında olağanüstü bir artış sağlar.

Filmleri tam olarak anlayabilmek, bu işin en önemli en gerekli aşamasıdır. Çünkü filmlerde İngilizceyi izleyerek, gözlemleyerek, dinleyerek, kısacası yaşayarak öğrenirsiniz.

Bu nedenlerle, bir filmi başından sonuna kadar anlayabilme oranınız, bir bakıma, o dili hangi ölçüde bildiğinizin bir kıstası olarak da değerlendirilebilir.

Varsayalım ki:

Günlük konuşmaları içeren, dram, komedi veya romantik bir film izlediniz ve tüm konuşulanları anladınız.

Ya da siyasal, toplumsal veya psikolojik içeriği olan bir film izlediniz ve tüm konuşulanları anladınız.

Bu aşamaya ulaştığınızda, duyduklarınızı ve öğrendiklerinizi tekrar ederek, konuşma aşamasına geçmeniz ise, kendiliğinden gelişecek bir süreçtir.

İşte bu kurs (ve ardından gelecek olan ENGLISH WITH FILMS serisinin diğer kursları) bu gereksinimi karşılamak ve FİLMLERDEKİ TÜM KONUŞMALARI TAM OLARAK ANLAYABİLME fikrini gerçeğe dönüştürmek amacıyla hazırlandı.

ENGLISH WITH FILMS kursu, çok farklı bir “görsel-işitsel” İngilizce öğrenim ve geliştirme yöntemi ortaya koymaktadır.

Kitapçılarda, uzun süredir “Kitap + DVD” biçiminde set olarak da bulunan ve yoğun ilgi gören ENGLISH WITH FILMS serisi, ilk kez bir ‘online kurs’ olarak UDEMY platformunda sunulmaktadır. Bu kurstan İngilizce çalışmanız, tüm bilgilerin aynı kaynaktan verilebilmesi sayesinde, “Kitap + DVD” biçimindekine kıyasla, daha kolay, hızlı ve verimli olacaktır.

Kursta, anlama kalitesini artırmak amacıyla, İngilizce konuşmalar ve bunların Türkçe karşılıklarının yazılı biçimleri ile birlikte, tüm İngilizce konuşmaların yavaşlatılmış biçimleri sunulmakta; ayrıca, her bölümde, önemli İngilizce sözcükler ve deyimler, Türkçe karşılıkları ile birlikte, seslendirilmiş biçimde verilmektedir.

Sunulan her filmin, sağlayacağı katkı açısından ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Bu kursta verilen THE GRASS IS GREENER (ÇİMEN DAHA YEŞİL) adlı film, içerdiği binlerce tümce ve sözcüğün yanı sıra, İngiliz ve Amerikan İngilizceleri arasındaki çeşitli farkları çok iyi vurgulaması ile de önemli bir katkı sağlayacaktır.

Yabancı dil öğreniminde ilk olan bu yepyeni yöntemle, İngilizce bilginizin, anlama ve konuşma yeterliğinizin, beklentinizin çok üzerinde bir hızla ve kolaylıkla gelişeceğine inanıyoruz.

İyi çalışmalar ve başarılar…

Who this course is for:

  • Kursumuzun hedef kitlesi, en az A1 düzeyinde İngilizce bilen ve bilgisini geliştirme isteği ve kararlılığı olan her eğitim düzeyinden tüm öğrencilerdir.


Get this Deal

84.99

FREE
84.99

ENGLISH with FILMS – Filmlerle İngilizce Geliştirme Kursu

[100% Discount]
GET THIS DEAL
[100% Discount] #ENGLISH #FILMS #Filmlerle #İngilizce #Geliştirme #Kursu #Get this Deal
تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
Get this Deal,Get this Deal
udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

udemydl
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Enable registration in settings - general